Close

Laurent-Perrier Cuvée Rosé Vintage Alexandra Zobacz większe

Opis

Laurent-Perrier Cuvee Rose Alexandra zajmuje wyjątkową pozycję wśród szampanów tego domu.
Jego stworzenie to wypadkowa ojcowskiej miłości oraz niezwykłej pasji Bednarda de Nonancourt. Nazwany na cześć jego córki Alexandry, miał swoją premierę w dniu jej ślubu, w 1987r. 
Do tego wyjątkowego kupażu są wybierane najszlachetniejsze i zebrane w najlepszym momencie dojrzałości winogrona Pinot noir i Chardonnay, a według ekspertów rok 2004 był najlepszym od dwóch dekad, jeśli chodzi o zbiory. 
Degustacja tego wybitnego rosé jest prawdziwą ucztą dla zmysłów,  zaczynając od barwy – niezwykłej, delikatnej różowo-bursztynowej, która tak bardzo różni się od zwykle spotykanych odcieni malinowo-porzeczkowych, a kończąc na niezapomnianych wrażeniach smakowych.  
Nos jest pełen uroczych  aromatów kandyzowanych cytrusów, a wrażenie to zostaje jeszcze bardziej wzmocnione na palecie. Kolejne doznanie to zdecydowana, mineralna struktura, po czym podniebienie zalewa szeroka fala różnych smaków: od gładkich pikantności po nuty metaliczne, cierpkawą owocowość  i suszone płatki róż. Pomimo całej tej złożoności, wszystkie aromaty i smaki tworzą wyjątkową, doskonałą całość.
Cuvee Rose Aleksandra w perfekcyjny sposób łączy w sobie pierwiastki męski – intensywność oraz potężną strukturę, i kobiecy – delikatność koloru i wrażenia smakowe. Niezapomniane doświadczenie!

Laurent-Perrier Cuvée Rosé Vintage Alexandra

Nowy

1 435,00 zł brutto

Szczegóły::

Kolor Różowe
Smak Wytrawne
Charakter Spokojne
Kraj Francja
Region Champagne
Apelacja Champagne
Rocznik 2004
Pojemność 750 ml
Zawartość alkoholu0.00 %
Producent-

Recenzje

Napisz własną recenzję!

Ten produkt czeka na twoją opinię.

Napisz recenzję

Laurent-Perrier Cuvée Rosé Vintage Alexandra

Laurent-Perrier Cuvée Rosé Vintage Alexandra

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Kosze prezentowe już od 59 zł

Close