Close

Line Aquavit Zobacz większe

Opis

Linie Aquavit to ziołowy destylat z norweskich ziemniaków, który starzony jest najczęściej w beczkach po Sherry podczas morskiej żeglugi.  Idea tworzenia wódki aromatyzowanej przyprawami narodziła się w krajach skandynawskich. Odwołując się do nazwy w łacinie "aqua vitae" otrzymujemy sugestie, że trunek posiada właściwości zdrowotne. Można go stosować jako digestif, który łagodzi dolegliwości trawienne po ciężkostrawnych posiłkach.

Destylat "Linie Aquavit" tworzony jest w  Norwegii a jego unikalność polega na wyjątkowym procesie starzenia, który odbywa się na morzu. Krąży wiele legend odwołujących się do powstania pierwszego Aquavit. Jedna z nich mówi, o norweskim szkunerze Grymer, który wyruszył z ładunkiem destylatu w beczkach do Australii. Gdy załoga dotarła do portu docelowego, okazało się że odbiorca ładunku zmarł, zaś kapitan podjął decyzję o drodze powrotnej. W trakcie podróży okazało się, że trunek zyskał niesamowicie łagodny, korzenny smak. Obecnie podtrzymując tradycje dojrzewania na otwartym morzu, transporty Aquavitu pokonują w beczkach podobna trasę przecinając równik dwukrotnie.

Bywa, że podróż zmienia wszystko na zawsze. Ta, którą odbywa Linie Aquavit sprawia, że destylat zyskuje unikalny charakter. Pijąc go można oprócz nut ziołowych poczuć smak przygody oraz historii żeglugi jaką odbywa.

Zleca się podawać trunek do wędzonego łososia oraz marynowanych ryb, jak ma to miejsce w tradycyjnej norweskiej kuchni.

Linie Aquavit

Nowy

Linie Aquavit to norweski destylat z dodatkiem kminku oraz innych przypraw, którego proces dojrzewania zachodzi na morzu podczas żeglugi przecinającej równik.

Więcej szczegółów

119,00 zł brutto

Szczegóły::

Kraj Norwegia
Pojemność 700 ml
Zawartość alkoholu41.50 %
Producent

Recenzje

Napisz własną recenzję!

Ten produkt czeka na twoją opinię.

Napisz recenzję

Linie Aquavit

Linie Aquavit

Linie Aquavit to norweski destylat z dodatkiem kminku oraz innych przypraw, którego proces dojrzewania zachodzi na morzu podczas żeglugi przecinającej równik.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkty powiązane

Kosze prezentowe już od 59 zł

Close